XXII Przegląd Małych Form Teatralnych

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej, jak co roku, organizuje Przegląd Małych Form Teatralnych. Wydarzenie zaplanowane jest na 27 listopada 2020r. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce związaną z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 tegoroczny XXII Przegląd Małych Form Teatralnych będzie realizowany w formule on-line. 

Transmisja prowadzona będzie na żywo ze studia Eterny w Opolu Lubelskim – pod patronatem Opolska TV. W trakcie tego wydarzenia prowadzący przeniosą widzów w świat sztuki artystycznej osób z niepełnosprawnościami. Swoją twórczość zaprezentują grupy teatralne i taneczne, a także soliści. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i ograniczeniami, które z niej wynikają, podczas najbliższego Przeglądu Małych Form Teatralnych w większości odtworzone zostaną występy archiwalne, zarejestrowane wcześniej – podczas innych występów. 

Przegląd skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które chcą szerzej zaprezentować swoje osiągnięcia, umiejętności i zdolności artystyczne. Głównym celem Przeglądu jest stworzenie osobom z niepełnosprawnościami warunków i możliwości (aktualnie w formule on-line) zaprezentowania swojego potencjału artystycznego. Stanowi on również bodziec do ich aktywizacji pomimo zaistniałej sytuacji uniemożliwiającej bezpośredni kontakt i zaprezentowanie swojej twórczości przed publicznością zgromadzoną na widowni. Zarówno występujący, jak i widzowie będą mogli przekonać się, że istnieje możliwość tworzenia wydarzeń kulturalnych poprzez łącza internetowe i że obecna sytuacja nie ogranicza aktywności artystycznej. 

XXII Przegląd Małych Form Teatralnych będzie transmitowany przez Internet.

Link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie www.soni.org.pl oraz na Fanpage`u Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej na Facebook`u.